Essential Phone resmi olarak sonlandirildi

[ad_1]

Essential Phone, Andy Rubin tarafından 2009 yılında kurulan Essential Products tarafından geliştirilen, Android işletim sistemli akıllı bir cep telefonudur. Ürün, 2017 yılında tanıtıldı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Ancak, Essential Products’ın CEO’su Andy Rubin, aralık ayının başlarında Essential Phone’u sonlandırma kararı aldı. Rubin, Essential’in yayınladığı resmi duyuruda, Essential Phone’un değerli müşterileriyle aralarındaki bağı koparmak istemediğini ve ürünün satışının durdurulmasına karar verdiklerini söyledi.

Essential Phone’un sonlanması, kullanıcıların ürünün özelliklerinden ve gücünden memnun olmuş olsalar da, mali kaynaklar ve uzun vadeli planlama nedeniyle gerçekleşti. Essential, İnternet of Things (IoT) cihazları, akıllı telefonlar ve diğer teknolojik ürünler hakkında çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Essential Phone’un sonlandırılması, piyasadaki diğer akıllı telefonlar arasında kalıcı bir etki bırakmayacak. Ancak, iPhone’un öncülüğünü yapan ve akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getiren Essential, bu ürününün sonlandırılmasıyla özellikle de akıllı telefon segmentinde öncü bir rol oynadı.
[ad_2]

Yorum yapın